مجموعه تسلا کنترل  بعنوان یک شرکت دانش بنیان فعالیت خود را در چهار حوزه به منظوره بهره مندی کشورمان از ظرفیتهای بالقوه خود آغاز نمود. رویکرد تسلا کنترل پوشش نیازمنریها و خلاء هایی است که کشور عزیزمان به شدت با آن درگیر می باشد.

  • ارایه راهکارها و محصولات منطبق بر تکنولوژی روز دنیا و به منظور کاهش مصرف انرژی در صنایع و ساختمان ها
  • افزایش و یا بهبود بهره وری عملکرد تجهیزات در صنایع و ساختمان
  • کاهش مصرف آب در کشاورزی

سالها تجربه ی اجرای پروژههای متعدد در زمینه ی پیاده سازی اتوماسیون صنعتی، سیستمهای مدیریت ساختمان (BMS)، خانه های هوشمند و سیستمهای مدیریت مصرف انرژی (EMS)  ما را برآن داشت تا با محقق ساختن ایده ها، با  رویکرد تامین نیاز بومی منطبق برسبک زندگی ایرانیان همت گمارده و با تقویت بخش تحقیق و توسعه ( R&D )نسبت به طراحی  محصولاتی مبتنی بر پروتکلهای استاندارد اقدام نماییم.

رویکرد این شرکت به این حوزه ایجاد بستری همه گیر برای پیاده سازی سیستمهای کنترلی به منظور کاهش مصرف انرژی  می باشد که مهمترین چالش این موضوع پایین بودن هزینه حاملهای مصرف انرژی از یک سو و بالا بودن قیمت تجهیزات وارداتی از سوی دیگر سبب گردیده که پیاده سازی سیستمهای هوشمند ساختمان در ایران به عنوان یک سیستم لوکس تلقی گردد نه به عنوان یک ضرورت.

این تغییر نگاه، مستلزم ایجاد توجیح اقتصادی در این صنعت می باشد که این موضوع میسر نمی شود مگر با ارایه محصولات با کیفیت که هم از بعدکاهش مصرف انرژی و هم از بعد سرمایه گذاری اولیه، دارای دوره بازگشت سرمایه پایین باشد.

با عنایات به مصرف 3 برابری برق در ایران نسبت به میانگین جهانی و نیز مصرف 4 برابری انرژی نسبت  به دنیا، مسولیت این مجموعه را چند برابر نموده تا فارغ از مسایل تجاری، بتوانیم راهکارها و محصولاتی مبتنی بر تکنولوژی روز دنیا  ارایه نماییم تا شکرانه این همه نعمت را بصورت عملی در قالب کاهش مصرف انرژی متبلور سازیم.

به لطف پروردگا ر متعال توانستیم به توفیقاتی شگرفی در این حوزه دست پبدا نموده تا سبب تحولی عظیم در این صنعت برای اولین بار در ایران گردیم که برخی ازمهمترین  آنها عبارتند از:

  • طراحی و ساخت محصولات تجاری سیستم هوشمند ساختمان مبتنی بر پروتکل KNX و مورد تایید انجمن KNX برای اولین بار در ایران و خاورمیانه
  • ساخت محصولات تجاری سیستم هوشمند ساختمان مبتنی بر پروتکل MODBUS
  • طراحی و ساخت اولین سیستم هوشمند آبیاری آدرس پذیر در دنیا
  • طراحی و ساخت سیستم کنترل PLC در صنایع، بویژه صنعت تزریق پلاستیک

امید است با ارایه این محصولات این شرکت بتواند سهم به سزایی در راستای کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از خروج ارز در کشور به واسطه وابستگی شدید این صنعت به واردات را داشته باشیم.